Rockwell Automation’ın yeni sistemi ile mühendisler tasarruf sağlıyor

Yeni AADvance Eurocard Sistemi ile proses mühendisleri donanım boyutundan yüzde 50 tasarruf sağlıyor. Yeni geliştirilen sistem deniz altı uygulamaları için tasarlanmış ilk proses güvenlik sistemlerinden birisidir.

Sistem daha kısıtlayıcı fiziksel alan gereksinimleri ile deniz altı kontrol platformları gibi, sanayi uygulamalarına ideal şekilde uyumludur. Bu tür yüksek gereksinimleri olan uygulamalar için tasarlanmış ilk proses güvenlik sistemlerinden birisidir.

Rockwell Automation’ın Küresel Teknoloji Direktörü Allan Rentcome;AADvance Eurocard, bizim müşteri geri bildirimlerine ve alan açısından kısıtlı uygulamalarda daha iyi entegrasyona duyulan bir sanayi ihtiyacına yanıtımız. Daha küçük sistem ile, proses mühendisleri ekipman için ayrılan alandan tasarruf edip kontrolör başına 500 I/O hedefine ulaşabilirler. Kullanıcılar standart AADvance sisteminin boyutunu karşılayabilmek için boyut arttırma seçeneğine de sahipler” dedi.

AADvance Eurocard; firmaların insanları, ekipmanları ve çevreyi korumalarına, güvenli ve sürekli proses imkanı sağlayarak ve insan hatası riskini azaltarak, yardımcı oluyor. Sistem, terminallerin tek tek güncellenmesine harcanan zamanı ve insan hatasını azaltmaya yardım ederek kullanıcıların tek bir çalışma istasyonundan tesis çapında güvenlik kontrol sistemlerini denetlemelerini ve güncellemelerini sağlar.

Geleneksel AAdvance platformunda olduğu gibi aynı kontrol platformu, geliştirme yazılımı, proses modülleri ve firmaya ait elektronik cihazları paylaşarak, AADvance Eurocard sistemi farklı güvenlik seviyesi ihtiyaçlarını (güvenliksizden SIL 3’e kadar) ve her kullanıcının özgün sistem gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaca göre yapılandırılabilir.

Sistem, fonksiyonel güvenlik ve kritik kontrol uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır ki bu sayede proses endüstrileri için geniş bir yelpazede esnek, ölçeklendirilebilir, dağıtılmış bir çözüm sunar. Sistem Exida tarafından güvenlik sertifikası almıştır ve en son güvenlik standartlarıyla uyumludur. SIL 3’ün bütün işlevsel güvenlik gereksinimlerini karşılamaktadır.