HDC Otomasyon olarak, kaynak otomasyonu alanında üretime yönelik proseslerde oluşturulan ürünlerin birleştirilip taşınması vb durumlarda müşteri isteği doğrultusunda uygun kaliteli çözümler sunmaktayız.

Robotlu uygulamalar, Lineer sistemler ve Döner sistemler gibi alanlarda da hizmet vermekteyiz.

Rotatorler büyük çaplı ve tonajlı tank, tanker, boru vb iş parçaların çevrilmesi ve uygun pozisyon alması için tasarlanmıştır. Dokunmatik ekrandan kaynak tipi, amperi, ısı girdisi bilgileri belirlenen kullanıcılar tarafından girilerek sisteme yön verilir. Sonrasında da hangi kullanıcı ne zaman, ne miktarda işlem yapmış olduğu reçeteler kısmında kayıt altında tutulur ve bilgisayar ortamına taşınabilir.Aynı zamanda sistem uzak kontrol ile telefon ve tabletten de çalıştırılabilir.

Column Boom sistemleri dairesel tank gibi yüksek ve uzun mesafelerde bulunan noktalarda kaynak yapabilme imkanı sağlamaktadır. Kolon kendi ekseni etrafında 360° dönüş yapabilmektedir. Böylelikle bir tam daire kontrolü elde edilebilmektedir. Sistemin her eksendeki hızı ayarlanabilmektedir. Kaynak çeşidi dokunmatik panellerden seçilip kaynağın yapılacağı aralık ve hızı girildiğinde sistemimiz girmiş olduğunuz bilgiler dahilinde kaynak başlatılabilir.