1992 yılında Gebze/Kocaeli`nde çatı kaplama malzemeleri satış ve uygulaması yapmak hedefiyle yola çıkan, müşterilerden gelen talep doğrultusunda nalburiye - hırdavat satışı konusunda malzeme portföyünü geliştirmiş, teknik hırdavat konusunda bölgesindeki sanayi işletmelerinin ilk tedarikçisi olmuştur.

               1999 yılında cam takviyeli polyester (CTP) levha üretimi için Yapıser A.Ş. ve galvanizli sac trapez üretimi için de Sistem Çatı Ltd. Şti. kurulmuştur. Yapıser üretim yatırımlarına CTP`nin yanı sıra PVC ve EPS ürünleriyle devam etmiştir. Sistem Çatı ise ürün gamını geliştirerek metal sektöründeki yerini her geçen gün daha da güçlendirmiştir.

               Tedarikçi ve üretici kimliği ile her geçen gün büyüyen firma, Genel Müdürlüğü`nü 2004 yılında Şekerpınar’daki Yapı Teknik İş Merkezi`ne taşımıştır.

               Yönetim Kurulu yatırım kararlarını sürdürerek 2007 yılında, Adapazarı 3. Organize Sanayi Bölgesi`nde Çukurova Yalıtım A.Ş. firmasını kurmuş, 4x4 markalı plastik ve yalıtım malzemeleri üretimine, kurduğu fabrikada devam etmiştir.

Web Adresi: www.cukurovayalitim.com

2018

  • Hammadde Takip Panosu