HDC Otomasyon, Lastik ve Kauçuk sektörünün çeşitli alanlarında üretmiş olduğu birçok çözüm ve uygulama ile bu sektörde önemli tecrübe ve birikime sahiptir.

Otomatik kimya tartım sistemleri 

Bilgisayar tarafından gönderilen reçeteler istasyon üzerindeki operatör panellerine iş emri olarak gönderilir. İlgili operatör iş emri ve reçete içeriğine göre tartıma başlar.İstasyon üzerindeki silolarda farklı katagorideki ürünler belirtilen reçete içeriği ve tartım tolerans değerine göre operatör tarafından tartılarak etiketlenir.

Detaylı PDF dosyamıza aşağıdan bakabilirsiniz.

Download (PDF, 1.29MB)

 

Batchoff otomasyonu

Firmamız sektördeki deneyimi ile birçok Batchoff Makinesinin kontrol sisteminin programlanması ve devreye alınmasını gerçekleştirmiştir. Çalıştığımız partner makine firması ile komple Mekanik-Elektrik olarak Batchoff sisteminin üretilip, otomasyonu ve devreye alınması hizmetlerini de vermekteyiz.

 

 

Otomatik yağ tartım kabinleri

Firmamız Otomatik Yağ Tartım kabinlerinin komple imalatını ve otomasyonunu yapmaktadır. Lastik hamur karışımında kullanılan bir veya daha fazla çeşitte yağın otomatik tartılması, Mixere basılması konusunda çözümler sunmaktadır.

Otomatik karbon tartım sistemleri

Firmamız, Otomatik Karbon tartımında vidalı tartım sistemlerinin otomasyonu konusunda deneyimlidir. Çalıştığımız partner makina frması ile birlikte komple vidalı karbon taşıma ve tartım sistemlerinin üretim, otomasyon ve devreye alınması hizmetleri verilmektedir.

Banbury mixer otomasyonu

HDC Otomasyon olarak Lastik hamur karışımı yapan Banbury Mixer otomasyonunda yaptığımız uygulamalarla bu alanda da deneyime sahibiz. Banbury Mixer sisteminin komple elektrik projelendirmesi, kontrol sisteminin ve panolarının tasarlanması ve üretilmesi, programlanması, sistemin bütün olarak Scada’dan (PC) takibi ve Scada üzerinden otomatik reçete işlemlerinin oluşturulması vb. konularda çözümler üretmekteyiz.

Ayrıca Mixer Motor (AG-OG) MMC panosunun tasarlanması, Banbury Yardımcı ünitelerin (TCU- ısıtma soğutma ünitesi, Toz Toplayıcı, Yağlama üniteleri) kontrol ve kuvvet panolarının tasarlanması üretimi,saha montaj ve devreye alınması konularında da çözümler sunmaktayız.

Extruder - kalender - mill kuvvet ve kontrol sistemleri

Firmamız Lastik ve Kauçuk sektöründe kullanılan extuder, kalender, konveyor, skayver ve çeşitli millerin kuvvet, kontrol sisteminin tasarlanması, panolarının imalatı, saha montaj işlemlerinin yapılması konularında da deneyimlidir. Bu uygulamada mevcut olan büyük güçlü AG ve OG motorların MMC panolarının tasarlanması, özellikle millerde emniyet fren sistemlerinin tasarlanması konularında deneyime sahibiz.

Lastik imalat makineleri otomasyonu

Firmamız Lastik imalat sektöründe kullanılan bazı imalat makinelerinin kontrol sisteminin projelendirilmesi, kontrol panolarının ve saha montaj hizmetlerinin yapılması, programlanması ve devreye alınması konularında çalışmalar yapmaktadır.