Hüseyin Ekmekçi tarafından 1960 yılında Emek Bakır’ın Çorum’da kurulmasıyla temelleri atılan Ekmekçioğulları Grubu, bakır levha üretimiyle başladığı faaliyetlerine, 1976 yılında külçe bakır imalatını da ekleyerek hizmet alanını genişletmiştir. 

            1990’lı yıllarda şirketleşme süreci ile çinko levha üretimi başlarken, 2000’lere gelindiğinde Ekmekçioğulları Metal ve Kimya San. Tic. A.Ş. faaliyete geçirilerek çinko alaşımları alanında üretim süreci başlatılmıştır. Çok kısa sürede bu alanda Türkiye’nin lider firması konumuna gelen Ekmekçioğulları, aynı fabrikada üretilen çinko oksit ile yurt içinde ve yurt dışında adından söz ettirmeyi başarmıştır. 

            Ekmekçioğulları Grubu,  Metal Kimya ve Çinko Bakır Kurşun fabrikalarında yüksek kalite standartlarında ürettiği 60’a yakın ürünüyle başta ülkemiz olmak üzere Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da toplam 50’ye yakın ülkede hizmet vermektedir. 

            55 yıllık endüstriyel seyahatine, Anadolu’nun üretim ve yatırım alanında önemli şehirlerinden biri olan Çorum’da devam eden Ekmekçioğulları Grubu, yurt içi ve yurt dışındaki iştirakleri ile kalite ve güvenirliliğini sürdürürken, hizmet verdiği farklı sektörler, sanayi dalları ve endüstri alanlarıyla “yaşam için üretmeye” devam etmektedir. 

Web adresi: http://www.ekmekciogullari.com.tr

Haziran 2017 | Pres Filtre, Koyulaştırıcı ve Flouklant üniteleri.

*Ekmekçioğluları Grubu projelerimize ait görseller hazırlanmakta olup, bir sonraki güncellememiz de sayfamıza yüklenecektir.