dimin-madencilik-logo-hdcotomasyon.com.tr

DİMİN Madencilik, 2008 yılında Dimer Group’un madencilik iştirakı olarak kurulmuştur. Bünyesinde krom, bakır, mangan ve demir sahaları bulunan şirketimizin faaliyet alanı metal madenciliği ve ihracatıdır.  

Dimin Madencilik, bütün Türkiye’de, üretim kapasitesini her geçen gün genişlettiği krom, demir ve mangan sahalarının yanı sıra,  bakır, altın ve potansiyeli yüksek diğer maden sahalarında da ARGE faaliyetlerini, bünyesinde kurduğu güçlü ARGE ekibi ile sürdürmektedir.   2011 yili itibari ile sayısı 28 olan, Dimin’ e ait arama yapilan sahalarda yürütülen ARGE çalışmaları sonucu; 2011 yılında 4 olan ocak sayısının 2012 yılında 7’ ye çıkarılması hedeflenmektedir.

Erzurum, Bingöl, Diyarbakir, Konya ve Mersin’ de yatırımları olan Dimin Madencilik, 2011 yılında 2 yeni krom konsantre tesisini faaliyete geçirmiş olup, 2012 için yeni yatırım hazırlıkları içerisindedir. Ayrıca MTA verilerine göre 20 milyon ton bakır reservi tespit edilmiş sahasında halihazırda yürütmekte olduğu Arge faaliyetlerini 2012’ de  sonuçlandırmayı planlanmaktadır.

Maden sahalarımızdakı cevheri, bilinçli ve verimli bir şekilde işletmeyi kendisine şiar edinen Dimin Madencilik, kısa zamanda madencilik sektörünün yükselen yıldızı olmayi başarmış ve Türkiye’nin önde gelen madencilik şirketleri sıralamasında üst sıralarda yer almıştır. Türkiye’de ilk demir ihracatını gerçekleştirerek, Türkiye demir cevherinin uluslararası pazarda fark edilmesini sağlamış, sektöre demir cevherinde pazar bulma konusunda dış pazarın da yolunu açmıştır.  Bölgesinde metal madenciliği alanında ilk olan, önemli istihdam yaratan ve her zaman yeniliklere imza atmış olan, DİMİN, ARGE ye verdiği önem ve üretime verdiği destekle sektörünün de gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Web Adresi: http://www.dimin.com.tr/

Yaptığımız çalışmalar:

Mayıs - 2016 | Maden Arıtma ve Susuzlaştırma Sistemi ve Devreye Alınması